Christus resurrexit! Alleluja! Szanowni Pastoraliści!

ressurexit„Ja przyszedłem po to,
abyście mieli życie
i mieli je w obfitości” (J 10, 10)

„Goria Dei vivens homo”
Św. Ireneusz z Lyonu (II w.)

 

 

 

 

 

 

Zazwyczaj pielgrzymujemy do grobów, aby wspominać nszych bliskich zmarłych, modlić się o ich zbawienie wieczne, medytować nad przemijalnością czasu oraz nieuchronnąścią i potęgą śmierci. Jest tylko jeden grób, do którego pielgrzymują każdego roku miliony ludzi i wracają od niego nie z przesłaniem śmierci, lecz pełnym nadziei przesłaniem życia – to pusty grób Zmartwychwstałego Pana!

Jezus Chrystus jest Pierwszym spośród żyjących, Który śmierci rzucił potężne wyzwanie – „śmierci będę twoją śmiercią, śmierci będę twoim zwycięstwem!”Wielkanoc jest świętem życia – i to życia w obfitości, gdyż przekraczającego wyznaczone ramami śmierci życia ziemskiego. Tylko Pan życia jest w stanie takie życie nam dać i je obronić w sytuacjach śmiertelnego niebezpieczeństwa.

Radując się wielkanocnym orędziem o zwycięstwie życia nad śmiercią,

pragniemy złożyć Wam serdeczne życzenia. Niech blask nieśmiertelności, którym promieniuje Zmartwychwstały Pan, napełnia każdego dnia Wasze serca i umysły nowymi inspiracjami do poszukiwania człowieka żywego, będącego chwałą Boga. Pamiętajmy, że tylko człowiek pełen życia i radości płynącej z posiadania życia
w obfitości, może być skutecznym głosicielem ewangelii życia!

W imieniu Zarządu PSP

dr Mateusz J. Tutak, sekretarz                                 ks. Wiesław Przygoda, prezes

 

Ps. Przypominamy i serdecznie zapraszamy na doroczne Sympozjum Polskiego Stowarzyszenia Pastoralistów do Porszewic 5-6 maja 2014 r.

Mateusz J. TUTAK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.