Życzenia na Boże Narodzenie 2014 roku

bnBoże Narodzenie 2014

„ukazała się dobroć i miłość Zbawiciela, naszego Boga, do ludzi” (Tyt 3,4)

 

Szanowni Pastoraliści!

Dobroć i miłość do ludzi Boga, który dla naszego zbawienia stał się Człowiekiem w ubóstwie beltejemskiej stajenki, zachęca nas do kontemplacji i poszukiwania sensu tego stylu, w jakim Pan wszechświata wszedł w ubóstwo ludzkich serc i umysłów – w ubóstwo naszych serc i umysłów. W czasie tegorocznej pielgrzymki do Betlejem papież Franciszek powiedział, że narodzone tam przed dwoma tysiącami lat Dzieciątko Jezus jest znakiem danym przez Boga dla tych, którzy czekali na zbawienie, i zawsze będzie znakiem czułości Boga i Jego obecności w świecie. Nowy rok liturgiczny przeżywany według programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce zachęca nas do nawrócenia i podjęcia wysiłku nad pogłębieniem i ożywieniem naszej wiary oraz wiary naszych umiłowanych Rodaków.

Łącząc się duchowo w przeżywaniu wielkiej tajemnicy Człowieczeństwa Syna Bożego, pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

Niech w Nowym 2015 Roku nasz Zbawiciel, który nazwał siebie „światłością świata”, rozświetli swoim niebiańskim blaskiem wszelkie mroki Waszych umysłów i serc. Niech nie braknie Wam także zapału do pracy misyjnej w Winnicy Pańskiej, by powierzeni Waszej opiece pastoralnej ludzie nie chodzili w ciemności, lecz mieli światło życia i mieli je w obfitości.  Oby nasze nawrócenie duszpasterskie i pastoralnoteologiczne pomogło wiernym w Polsce odkryć na nowo miłosiernego Boga i zwrócić się ku Niemu całym sercem.

 

Z pamięcią i modlitwą

 

Mateusz Jakub Tutak                                                                           ks. Wiesław Przygoda,

Sekretarz-skarbnik PSP                                                                        Prezes Zarządu PSP

 

Ps. Serdecznie zapraszamy już teraz na doroczne sympozjum pastoralistów do Brennej koło Skoczowa 20-21 kwietnia 2015. Szczegółowy program sympozjum na temat duszpasterstwa rodzin będzie podany w późniejszym terminie.

Mateusz J. TUTAK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.