Życzenia Wielkanocne 2015

Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?
Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał (Łk 24, 5-6).

Drodzy Pastoraliści!

 Tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego w sposób szczególny wzywa nas do bycia świadkami prawdy  o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią.

Wokół nas tak wielu ludzi, którzy uśmiercili w sobie życie Boże – niektórzy z nich nawet chlubią się tym w sferze publicznej.  Sytuacja ta jest nie cierpiącym zwłoki wyzwaniem dla każdego z  nas, by stać się świadkiem życia i świętości, którego źródłem stale wytryskującym w Kościele jest Chrystus Zmartwychwstały.

Wszystkim szanownym członkom Polskiego Stowarzyszenia Pastoralistów życzymy świeżej – wzmocnionej głębokimi przeżyciami paschalnymi – wiary, która działa przez miłość.

Wszelką posługę pastoralną – czy to bezpośrednio w Winnicy Pańskiej, czy poprzez naukowe tworzenie nowych i coraz doskonalszych modeli działalności duszpasterskiej – podejmujmy w dziecięcej ufności do naszego Mistrza, który świat zwyciężył a równocześnie jest względem niego pełen miłosierdzia i łaski.

 W imieniu Zarządu PSP

Wiesław Przygoda, prezes

Mateusz J. Tutak, sekretarz

Ps. Przypominamy i serdecznie zapraszamy na doroczne Sympozjum Polskiego Stowarzyszenia Pastoralistów do Brennej 20-21 kwietnia 2015.

Mateusz J. TUTAK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.