Życzenia Bożonarodzeniowe 2020

Droga Rodzino Polskiego Stowarzyszenia Pastoralistów,

Papież Franciszek w liście apostolskim o św. Józefie Patris corde napisał:

Józef uczy nas, że posiadanie wiary w Boga obejmuje również wiarę, że może On działać także poprzez nasze lęki, nasze ułomności, nasze słabości. Uczy nas także, że pośród życiowych burz nie powinniśmy bać się oddać Bogu ster naszej łodzi.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia pragnę Wszystkim życzyć, abyśmy w obliczu wielorakich prób naszej wiary i przeciwności doświadczali miłości Emmanuela, który nieustannie przychodzi pośród różnych, osobistych i eklezjalnych, burz. Niech Zbawiciel obdarza nas wszystkimi potrzebnymi łaskami, szczególnie wzrostem wiary i miłości, zdrowiem, pokojem serca, ludzką życzliwością. Miejmy świadomość, że szczególnie w obliczu zachodzących wielorakich przemian i burz, Kościół i świat potrzebują naszej pogłębionej, naukowej refleksji nad znakami czasu i adekwatnej do nich odpowiedzi.

Nawiązując jeszcze raz do listu papieża Franciszka o św. Józefie życzę, abyśmy na Jego wzór byli ludźmi codziennej obecności, dyskretnej i ukrytej, doświadczając tego, że jest naszym orędownikiem, pomocnikiem i przewodnikiem w trudnych chwilach.

Z modlitewną pamięcią

Ks. Tomasz Wielebski 

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pastoralistów

Mateusz J. TUTAK